Masif Panel Çeşitleri ve Üretimi | Salkım Orman

Masif Panel

Salkım Orman Ürünleri olarak, masif panel üretim süreci Ormanda başlar. Tomruk temini uzman ekiplerimiz tarafından yapılır. Ülkemizin denetimli ormanlarında sağlıklı ağaçlardan elde edilen tomruklar tek tek kontrolden geçirilerek fabrikalarımıza sevk edilir.
%100 Doğaldır.
Sağlam ve dekoratiftir.
Uzun Ömürlüdür.
İşçilik, zaman ve malzemeden tasarruf sağlar.
Kenar bandı ve kaplama gibi maliyetleri yoktur.
Kullanılan tutkal çevre dostudur.

Masif Panel Teknik Özellikleri

Tutkal D3 - D4
Rutubet %10 ± 2
Zımpara 120 Kum (İki Yüzey)
Taslak Tam Boy (Solid) – Boy Ekli (Finger Joint)
Kalite A/A, A/B, B/B, C/C
Kalınlık (mm) 16 - 18 - 25 - 30 - 40
Genişlik (mm) 650 - 800 - 1000 - 1220
Uzunluk (mm) 3000- 3500- 4000 -4100
İsteğe bağlı olarak özel ölçüde üretilebilir. (5000 Max)

Masif Panel Üretimi

Salkım Masif Panel, orman sürekliliğinin sağlanması için ömrünü tamamlamış ağaçlardan imal edilen, yurtiçi ve yurtdışından hammadde olarak tedarik ettiğimiz I.sınıf tomrukların, yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde işlenmesi sonucu uluslararası standartlara uygun kalitede üretilmektedir. Bu tomruklar yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde deneyimli kadromuz tarafından uluslararası kalite standartlarına uygun, masif panele dönüştürülür.
  • Masif Panel
  • Masif Panel
  • Masif Panel
Masif Panel Üretimi
Salkım Masif Panel, orman sürekliliğinin sağlanması için ömrünü tamamlamış ağaçlardan imal edilen, yurtiçi ve yurtdışından hammadde olarak tedarik ettiğimiz I.sınıf tomrukların, yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde işlenmesi sonucu uluslararası standartlara uygun kalitede üretilmektedir.

Bu tomruklar yüksek üretim kapasitesi ve ileri teknolojiye sahip tesislerimizde deneyimli kadromuz tarafından uluslararası kalite standartlarına uygun, masif panele dönüştürülür.
Boy ekli ve tam boy latalar, istenilen ölçü ve standartta boyutlanarak prese hazır hale getirilir. Boy ekli ve tam boy olarak ayrı ayrı sınıflandırılmış latalar, kenarlarından tutkallanarak yan yana pres yapılır.

Levha halindeki paneller belirlenen standartta ebatlanır. Preslenmiş olan levhaların her iki yüzeyine kalibre ve zımpara işlemi uygulanır. Hazır hale gelen masif panellere, doğal ahşap olması nedeni ile dış ortamdan etkilenmemesi için shrink ile ambalaj yapılır.

Masif Panel Kullanım Alanları

Her çeşit ahşap mobilya ve sandalye yapımında, merdiven basamaklarında, mimari proje ve fuar standı uygulamalarında, ev, ofis ve mağaza dekorasyonunda, okul mobilyaları ve tabut imalatında, cephe ve zemin kaplamalarında, taban, tavan ve ara bölmelerde, yat güvertesi ve kamara dekorasyonunda kullanılmaktadır.
Yukarı Çık
Yükleniyor