Sürdürebilirlik | Salkım Orman
SÜRDÜREBİLİRLİK
Tüm hayatımızın tanığı olan ağaçları ve ormanı korumak, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda ahşabı insanla en adil ve doğru şekilde buluşturmak sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ediyor doğadan aldığımız kadar ağacı yerine koyuyoruz.

SÜRDÜREBİLİRLİK

Tüm hayatımızın tanığı olan ağaçları ve ormanı korumak, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda ahşabı insanla en adil ve doğru şekilde buluşturmak sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ediyor doğadan aldığımız kadar ağacı yerine koyuyoruz. Temel amacı dünyadaki orman ürünlerini doğru bir şekilde kullanılması ile ilgili standartlar belirlemek olan uluslararası FSC® Belgesine (FOREST Stewardship Council)® sahibiz.

Çünkü biliyoruz ki; ağaçlar var olduğu sürece bizler de var olacağız. Yaşamak için ağaçları yaşatmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Bunun için ormandan aldığımızı da yerine geri koyuyoruz.

Sizleri gezegenimizin en doğal ve sağlıklı malzemesiyle buluşturmayla devam ederken her yıl on binlerce fidanı da doğayla buluşturmaya, aldıklarımızı yerine koyarak alanımızda sürdürülebilirlik konusunda ilkelerimiz ve doğa anlayışımız konusunda ödün vermeden örnek olmaya devam edeceğiz.

ORMANA SAYGI, İNSANA SAYGI: FSC® (FSC®-C135032) 

FSC®; Dünyadaki tüm ormanların en uygun şekilde yönetilmesini teşvik etmek, ormancılığın sürdürülebilir orman yönetimi ilkelerine göre yürütülmesine yardımcı olmak, orman alanlarının korunmasını ve kalıcı varlığını sağlamak, bu uygulamaların uluslararası anlamda yaygınlaşmasını amaçlayan bir paydaşlar sistemidir. Çevresel şartlara uygun orman yönetiminin amacı; kereste ve kereste dışı orman ürünlerinin ormanın biyolojik çeşitliliğine, verimliliğine ve ekolojik süreçlerine zarar vermeden elde edilmesidir.

Sosyal açıdan fayda sağlayan orman yönetiminin amacı; yerel halkın ve toplumun uzun vadede orman ve orman ürünlerinden fayda sağlayacağı, ancak bu kaynakların sürdürülebilir kullanımını destekleyen uzun dönemli yönetim planlarına da katılımda bulunacağı sistemlerin kurulmasıdır. Ekonomik açıdan fayda sağlayan orman yönetiminin amacı; ormanlara yönelik her türlü müdahalenin, içinde bulunduğu ekosistemi ve toplumun dengesini bozmayacak derecede kar amacı güdülerek yapılmasıdır. Bu amaçlara ulaşmak için uluslararası standartlar belirlenmiştir.

Yukarı Çık
Yükleniyor