Uzun ve İnce Osb Levha Üretimi | Salkım Orman
OSB
Uzun ve ince imal edilmiş bir çok yonganın üç ayrı katman halinde, birbirlerine dik açı ile yönlendirilmiş ve katmanlanmış olarak sıkıştırılması ile oluşmaktadır. OSB, ülkemiz de yetişen çam gibi yüksek kalitedeki iğne yapraklı ağaçlardan imal edilmektedir...

Osb

Uzun ve ince imal edilmiş bir çok yonganın üç ayrı katman halinde, birbirlerine dik açı ile yönlendirilmiş ve katmanlanmış olarak sıkıştırılması ile oluşmaktadır. OSB, ülkemiz de yetişen çam gibi yüksek kalitedeki iğne yapraklı ağaçlardan imal edilmektedir. Bu ağaçlardan elde edilen yongalar dikkatlice kurutulduktan sonra sentetik reçine ve parafin emülsiyonu ile birlikte yüksek basınç ve sıcaklıkta sıkıştırılmaktadır. OSB 'ler son derece dikkatli kontrol edilen üretim süreci sayesinde üstün teknik özellikler sağlamanın yanında, ahşabın tüm doğal özelliklerini de muhafaza etmektedir.

Osb Kullanıldığı Yerler

Ahşap yapılarda duvar kaplaması ve bölme duvar yapımında kullanılmakla beraber en önemli kullanım alanı çatılarda shingle altı kaplaması olarak kullanılır.

Osb Teknik Özellikleri

Kalınlık (mm) 09 - 11 - 15 - 18 mm
Genişlik (mm) 1.220
Boy (mm) 2.440

Osb Kullanıldığı Yerler

  • Osb
  • Osb
  • Osb
  • Osb
Yukarı Çık
Yükleniyor